Oferta edukacyjna Drukuj Email
KSZTAŁCENIE W LICEUM

W roku szkolnym 2013/2014 proponujemy plan kształcenia dostosowany do nowych zasad egzaminu maturalnego oraz kierunku wyznaczonego w nowej podstawie programowej, która obowiązywać będzie we wszystkich liceach od 2013 roku.

Każdemu z naszych uczniów proponujemy solidny fundament wiedzy ogólnej z obowiązujących w liceum przedmiotów. Oferujemy wiele zajęć dodatkowych i fakultetów: malarstwo, zajęcia teatralne, historię sztuki, zajęcia psychologiczne, koło filmowe.
Dla uczniów z problemami w nauce – organizujemy lekcje wyrównawcze.
Nauczyciele zawsze są do dyspozycji uczniów – zawsze można poprawić ocenę – nagradzamy chęci i starania – chcemy nauczyć młodzież – dobrego wykorzystania czasu a także zaangażowania i samodzielnej nauki tak potrzebnej na studiach.

Bardzo często kluczem do obudzenia chęci do nauki – jest zwykła akceptacja i życzliwe traktowanie młodzieży. Stworzenie odpowiedniej atmosfery do nauki jest bardzo ważne i kładziemy na to duży nacisk w naszej szkole.
Język polski jest na bardzo wysokim poziomie.

Oferujemy również solidne przygotowanie z matematyki – która obecnie jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Humaniści mogą liczyć na rzetelne przygotowanie z poszanowaniem ich zainteresowań.
Szkołą jako jedna z pierwszych wprowadziła duży wybór języków obcych – które są na wysokim poziomie.

Język obowiązkowy:

Język angielski.

Języki do wyboru:

Język niemiecki.
Język francuski.
Język hiszpański.

Metoda kształcenia:

Stała kadra nauczycielska gwarantuje Państwu w naszej szkole wysoki poziom nauczania.
Do każdego ucznia - zgodnie z koncepcją przyjętą przez szkołę - podchodzimy indywidualnie.
W naszej szkole czują się dobrze zarówno uczniowie zdolni, jak również młodzież, która nauce musi poświęcać znacznie więcej czasu.
Celem, który nam przyświeca jest wydobycie z uczniów zdolności i nauczenie wiary we własne siły.
Nasza kadra nauczycielska - stale się kształci i pogłębia swoje pedagogiczne umiejętności.