Oferta edukacyjna Drukuj Email

KSZTAŁCENIE W LICEUM

Każdemu z naszych uczniów proponujemy solidny fundament wiedzy ogólnej z obowiązujących w liceum przedmiotów. Oferujemy wiele zajęć dodatkowych i fakultetów: zajęcia psychologiczne, prężnie działający samorząd szkolny. Często organizowane są wycieczki do kin, muzeów, teatrów. Młodzież jest zachęcana do udziały w życiu kulturalnym i społecznym.

Raz w roku organizowana jest zielona szkoła - jest to wyjazd integracyjno - wychowawczy. Organizowane sa na nim lekcje plenerowe, zajęcia motywacyjne, gry terenowe, a także spotakania z historią.

Dla uczniów z problemami w nauce – organizujemy lekcje wyrównawcze.
Nauczyciele zawsze są do dyspozycji uczniów – zawsze można poprawić ocenę – nagradzamy chęci i starania – chcemy nauczyć młodzież – dobrego wykorzystania czasu a także zaangażowania i samodzielnej nauki tak potrzebnej na studiach.

Bardzo często kluczem do obudzenia chęci do nauki – jest zwykła akceptacja i życzliwe traktowanie młodzieży. Stworzenie odpowiedniej atmosfery do nauki jest bardzo ważne i kładziemy na to duży nacisk w naszej szkole.
Język polski jest na bardzo wysokim poziomie.

Oferujemy również solidne przygotowanie z matematyki. – Humaniści mogą liczyć na rzetelne przygotowanie z poszanowaniem ich zainteresowań.
Szkołą jako jedna z pierwszych wprowadziła duży wybór języków obcych – które są na wysokim poziomie.

Język obowiązkowy:

Język angielski.

Języki do wyboru:

Język niemiecki.
Język hiszpański.

Metoda kształcenia:

Stała kadra nauczycielska gwarantuje Państwu w naszej szkole wysoki poziom nauczania.
Do każdego ucznia - zgodnie z koncepcją przyjętą przez szkołę - podchodzimy indywidualnie.
W naszej szkole czują się dobrze zarówno uczniowie zdolni, jak również młodzież, która nauce musi poświęcać znacznie więcej czasu.
Celem, który nam przyświeca jest wydobycie z uczniów zdolności i nauczenie wiary we własne siły.
Nasza kadra nauczycielska - stale się kształci i pogłębia swoje pedagogiczne umiejętności.